free responsive website templates
Mobirise

Bina Bilgi Modellemesi Forumu

İmalatta Verimliliği, Ticarette İhracatı Artırmanın Yolu;
BIM – Building Information Modelling!

İnşaat ve yapı sektörü, tüm dünyada hızla yayılan BIM (Building Information Modelling) sayesinde hız, verimlilik, sürdürülebilirlik ve ekip çalışması avantajlarına kavuşuyor. Yurt dışındaki projelerdeki gereksinimler ve Türkiye’de de sektörün bu yönde evrilmesi doğrultusunda BIM’in önemi her geçen gün artıyor.

Günümüzün en önemli teknolojik örneklerinden biri de, BIM yani Yapı Bilgi Modellemesi. Gelişmiş ülkelerde yatay entegrasyonun en güzel örneklerinden biri olan BIM nihai müşteriden üreticiye kadar tüm paydaşların ortak aklının buluştuğu, enerjiden atık yönetimine kaynak kullanımından kullanıcı ilişkilerine kadar tüm sürecin bir bütün olarak ele alındığı bütünleşik yapı tasarım yaklaşımı.Dijitalleşmeden Endüstri 4.0’a, AR-GE’den inovasyona tüm ihtiyaçların ve çözümlerin yanıtlarını bulduğu bir platform. Bir yapının yaşam dönemi boyunca gerekli tasarım ve proje verisinin dijital formatta yönetilmesini sağlayan BIM, yapı için adeta bir bilgi bankası niteliği taşıyor. Tüm proje ortaklarının projeyle ilgili en ince ayrıntısına kadar detaylı bilgi sahibi olmasını sağlamakla birlikte bütün disiplinlerin bir arada ve uyum içinde çalışmasına imkan yaratıyor. 

BIM başta kamu yatırımları, mega projeler ve kentsel dönüşüm olmak üzere tüm inşaat sektörünün yurtiçi ve yurtdışı işlerinde, müteahhitlerimizden malzemecilerimize kadar bir iş birliğinin kotarılması ve dolayısıyla rekabette fark yaratılmasının aracı olacak.

Bu sayfayı paylaş!

Şirketler

ST Endüstri Medya Grup
Alternatif Yayıncılık
ST Alternatif Fuarcılık
Markaküpü PR Ajansı
İstanbul FM
ST Endüstri Radyo

Adres

Kısıklı Caddesi, Oymacı Sokak
No: 2 Altunizade
Üsküdar / İstanbul

İletişim

Tel: 444 32 50
Fax: +90 216 651 76 99
E-mail: info@stalternatif.com